• zDolny Ślązad Gimnazjalista - konkurs rozstrzygnięty

• Konkurs zDolny Ślązak Gimnazjalista 2013/2014 rozstrzygnięty!

Miło nam poinformować, że Adam Łata z klasy 3a, został laureatem XIV Dolnośląskiego Konkursu Matematycznego zDolny Ślązak Gimnazjalista. Adam w części finałowej uzyskał 35 punktów (na 36 możliwych). Tym samym wykazał się ogromną wiedzą i sprawnością matematyczną!

Spośród 60 uczestników etapu finałowego z całego Dolnego Śląska laureatami zostało 18 uczniów, uzyskując tym samym zwolnienie z części matematyczno – przyrodniczej egzaminu. Gratulujemy Adamowi tego sukcesu!

Tytuł finalisty XIV Dolnośląskiego Konkursu Matematycznego oraz finalisty XIII Dolnośląskiego Konkursu Fizycznego uzyskał Bartosz Dulski z klasy 2a. Gratulujemy!

Tytuł finalisty XIII Dolnośląskiego Konkursu Historycznego oraz finalisty XIII Dolnośląskiego Konkursu Polonistycznego uzyskał Maciej Herbut z klasy 2a. Do tytułu laureata konkursu historycznego Maćkowi zabrakło bardzo niewiele, bo tylko 1 punkt. Szkoda, ale i tak na wielkie uznanie zasługuje ogromna wiedza ucznia, który jest już też finalistą etapu wojewódzkiego, trwającego jeszcze Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1939–1945. Polski czyn zbrojny w okresie II wojny światowej”. Życzymy Maćkowi powodzenia!

• zDolny Ślązak Gimnazjalista - kwalifikacje do finału

• zDolny Ślązak Gimnazjalista – kwalifikacje do finału

4 i 10 grudnia 2013 r. ogłoszono wyniki II etapu Konkursu zDolny Ślązak Gimnazjalista.

Miło nam poinformować, że spośród 460 uczestników etapu powiatowego w bloku przedmiotów matematyczno-fizycznych do finału zakwalifikowało się 59 uczniów z całego Dolnego Śląska, a wśród nich nasi gimnazjaliści: Adam Łata z klasy 3a i Bartosz Dulski z klasy 2a – uczniowie p. Agnieszki Wichrowskiej, p. Joanny Krasny i p. Piotra Krasnego.

Natomiast spośród 535  uczestników w bloku przedmiotów humanistycznych do finału zakwalifikowało się 82 uczniów, a wśród nich Maciej Herbut z kl. 2a, uczeń p. Wandy Szumańskiej i p. Krzysztofa Koryckiego.

Gratulujemy wyniku i życzymy udanego startu w III etapie.

• zDolny Ślązak Gimnazjalista - etap powiatowy

• 13 listopada 2013r. w Gimnazjum nr 1 w Lubinie odbył się powiatowy etap matematyczno-fizycznego konkursu zDolny Ślązak Gimnazjalista.
            Z zadaniami zmagali się: Basia Maziarz, Adam Łata, Piotr Szeliga - uczniowie klasy 3A, Martyna Bołkanowicz z klasy 3D oraz Kamil Błachuta i Bartosz Dulski z 2A.

Z niecierpliwością czekamy na wyniki.

19 listopada 2013 r. w Gimnazjum nr 1 w Lubinie odbył się powiatowy etap konkursu zDolny Ślązak Gimnazjalista z bloku przedmiotów humanistycznych. Z niełatwymi poleceniami zmagało się siedmioro uczniów naszej szkoły: Jagoda Kochan z kl. 3A, Dominik Dąbrowski z kl. 3D, Maciej Herbut i Damian Kosz z kl. 2A, Damian Leszczyński z kl. 2D, Monika Obajda z kl. 3H i Marek Skoneczny z kl. 1B.
            Czekamy na wyniki.

• 2012/2013

zDolny Ślązak Gimnazjalista 2012/2013
            Radosław Nowakowski z klasy 3a został laureatem XI Dolnośląskiego Konkursu Geograficznego i uzyskał zwolnienie z części matematyczno-przyrodniczej egzaminu gimnazjalnego. Spośród 48 uczestników etapu finałowego z całego Dolnego Śląska laureatami zostało tylko 15 uczniów, w tym Radek Nowakowski jako jedyny z gimnazjów lubińskich.
            Serdecznie gratulujemy Radkowi i jego nauczycielowi p. Bogusławie Gębce.

2011/2012

zDolny Ślązak w naszej szkole

Radosław Nowakowski, z klasy 2a, został laureatem XI Dolnośląskiego Konkursu Polonistycznego zDolny Ślązak Gimnazjalista. Uczeń przygotował się do konkursu pod kierunkiem p. Wandy Szumańskiej.

Spośród 66 uczestników etapu finałowego z całego Dolnego Śląska laureatami zostało 25 uczniów, uzyskując tym samym zwolnienie z części humanistycznej egzaminu.
            Gratulujemy!

Konkurs zDolny Ślązak Gimnazjalista – blok humanistyczny

Radosław Nowakowski, uczeń klasy 2a, został laureatem etapu powiatowego i tym samym zakwalifikował się do finału konkursów zDolny Ślązak Gimnazjalista:
            XI Dolnośląskiego Konkursu Polonistycznego
            i XI Dolnośląskiego Konkursu Historycznego.
            Gratulujemy, życzymy powodzenia!

Laureatami etapu szkolnego Wojewódzkiego Konkursu „zDolny Ślązak Gimnazjalista” zostali

- blok humanistyczny (3 uczniów naszej szkoły z 19 zakwalifikowanych z powiatu lubińskiego)

- blok matematyczno-fizyczny (9 uczniów naszego gimnazjum spośród 15 wszystkich zakwalifikowanych do etapu powiatowego)

- blok przyrodniczy (7 uczniów z 13 zakwalifikowanych z całego powiatu lubińskiego)

- język angielski (3 z naszej szkoły spośród 12 z powiatu lubińskiego)

- język niemiecki (1 uczeń naszego gimnazjum z 4 z powiatu lubińskiego).

Jest to ogromne osiągnięcie uczniów naszego gimnazjum. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na następnych etapach tego konkursu.

Poniżej zamieszczamy linki do listy uczniów zakwalifikowanych do II etapu konkursu zDolny Ślązak Gimnazjalista powiatu lubińskiego:

blok przyrodniczy: http://www.dodn.wroclaw.pl/zdolnyslazak/zakwalifikowani_powiat/przyrodniczy/zakwalifikowani_przyrodniczy_lubinski.pdf

blok humanistyczny: http://www.dodn.wroclaw.pl/zdolnyslazak/zakwalifikowani_powiat/humanistyczny/zakwalifikowani_humanistyczny_lubinski.pdf

blok matematyczno-fizyczny: http://www.dodn.wroclaw.pl/zdolnyslazak/zakwalifikowani_powiat/mat-fiz/zakwalifikowani_mat-fiz_lubinski.pdf

j. angielski: http://www.zdolnyslazak.wsf.edu.pl/mod/resource/view.php?id=132

j. niemiecki: http://www.zdolnyslazak.wsf.edu.pl/mod/resource/view.php?id=139