• III LIMESOWY KONKURS MATEMATYCZNY

• 5 grudnia 2013 r.  odbył się szkolny etap III Limesowego Konkursu Matematycznego.

Organizatorem konkursu jest Towarzystwo Matematyczne „Limes” w Lubinie.
            Konkurs ma zasięg powiatowy i przeprowadzany jest w dwóch etapach – szkolnym i powiatowym.

W gimnazjum nr 4 w Lubinie konkurs przeprowadziły nauczycielki matematyki: Agnieszka Wichrowska, Wiesława Podwysocka i Małgorzata Górzyńska.

W pierwszym etapie konkursu  wzięło udział 11 uczniów klas pierwszych oraz 36 uczniów klas drugich i trzecich.  Uczestnicy w czasie 90 minut rozwiązywali zestaw 5 zadań otwartych punktowanych w skali  0 – 6 punktów.

Do etapu powiatowego konkursu zakwalifikowali się:

- z poziomu klas I:

Krawczyński Szymon – Ia

Duszeńko Jakub – Ia

Wiciak Magdalena – Ia

Ciszewski Szymon – Ia

Gruszecka Nikola – Ia

- z poziomu klas II-III:

Dulski Bartosz – IIa

Kędzia Martyna – IIIa

Łata Adam – IIIa

Błachuta Kamil – IIa

Skórko Dominika – IIa

Gawin Patryk – IIIa

Zbroniec Natalia – IIIb

Dziwińska Angelika – IIa

Stolarczyk Miłosz – IIIa

Bołkanowicz Martyna - IIId

Powiatowy etap konkursu odbędzie się 5 lutego 2014 r. w  Gimnazjum  nr 1 w Lubinie.

Wiesława Podwysocka

• 2012/2013

• LIMESOWE  SPOTKANIA  MATEMATYCZNE

Data :         15 – 17 marca 2013r.

Miejsce :     Przesieka, Dom Wczasowy „Zielona Gospoda”

Klasy :       uczniowie z klas: 1a, 2a, 2b oraz 3a i 3b

Opiekun:   Agnieszka Wichrowska, Halina Wtykło

Cel :           rozwijanie pasji i zainteresowań matematycznych uczniów, integracja uczniów o zainteresowaniach matematycznych z różnych szkół powiatu lubińskiego

W roku szkolnym 2012/2013 grupa 15 uczniów z klas: 1a, 2a, 2b oraz 3a i 3b wzięła udział w Limesowych Spotkaniach Matematycznych organizowanych przez p. Krzysztofa Klajna pod patronatem Towarzystwa Matematycznego „Limes”. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele szkół różnych szczebli powiatu lubińskiego (szkoły podstawowe, gimnazja i licea), łącznie ok. 100 uczestników wraz z opiekunami.

Wycieczkę rozpoczęły warsztaty, których celem była integracja uczestników. Uczniowie zostali podzieleni na 11 grup, w taki sposób, aby w grupie były osoby z różnych szkół i w różnym wieku. Grupy wzięły udział w grze ekonomicznej „Produkcja kaczek”. Polegała ona na założeniu przez grupę firmy, która rozpoczęła produkcję kaczek z papieru. Firmy mogły sprzedawać kaczki z zyskiem, brać kredyt w banku, musiały dokonywać stałych opłat. Ich celem było wygenerowanie jak największego zysku. Uczniowie wykazali się dużą inwencją twórczą i pomysłowością przy realizacji zadania, bawili się przy tym świetnie.

W sobotę rano odbyły się zajęcia w grupach własnych, przygotowane przez nauczycieli uczących w danej szkole. Uczniowie z naszej szkoły budowali modele sferyczne z wyciorów do fajek. Następnie wybraliśmy się na spacer. Aura nam wyjątkowo sprzyjała. Świeciło słońce i było dużo śniegu, więc wspólnie z SP nr 14 z Lubina rozegraliśmy bitwę śnieżną. Wszyscy bawili się świetnie!

Po południu miał miejsce Maraton Matematyczny. Uczniowie rozwiązywali zadania dostosowane do swojej grupy wiekowej. Najlepsi przechodzili do kolejnego z sześciu etapów, aż do wyłonienia zwycięzcy w każdej kategorii wiekowej. Nasi uczniowie wyróżniali się zaangażowaniem i osiągniętymi wynikami. W kategorii gimnazjów byli bezkonkurencyjni. Szczególnie wyróżnili się: Bartosz Dulski i Jakub Mazurowski (kl. 1a) oraz Adam Łata (kl. 2a).

W niedzielę rano odbyły się warsztaty „kangurowe”. Uczniowie zostali zapoznani z regulaminem i ideą Międzynarodowego Konkursu Kangur. Mogli sprawdzić swoje umiejętności, rozwiązując zadania z konkursu z 2010r.

Tuż przed wyjazdem nastąpiło podsumowanie tegorocznego spotkania. Zostały wręczone nagrody, drobne upominki i podziękowania.

Kolejne Limesowe Spotkania Matematyczne należy zaliczyć do bardzo udanych. Uczniowie wracali do domu zmęczeni, ale bogatsi w nowe doznania i doświadczenia, z grupą nowych znajomych.

Opracowała:

Agnieszka Wichrowska

20 lutego 2013r. odbył się w I LO w Lubinie finał Powiatowego II Limesowego Konkursu Matematycznego.

Laureatami zostali:

• w kategorii klas I:

- Bartosz Dulski kl. Ia        - II miejsce

- Jakub Mazurowski kl. Ia  - II miejsce

- Kamil Błachuta kl. Ia    - IV miejsce

- Maciej Herbut kl. Ia     - VI miejsce

• w kategorii klas II-III:

- Adam Łata kl. IIa   - II miejsce

- Natalia Zbroniec kl. IIb   - VI miejsce

Uczniowie wykazali się dużą wiedzą i umiejętnościami.

Serdecznie gratulujemy gimnazjalistom oraz ich nauczycielowi p. Agnieszczce Wichrowskiej.

2011/2012

Sukces uczniów naszej szkoły w Limesowym Konkursie Matematycznym!!!

We wtorek 14 lutego 2012r. odbył się finał I Limesowego Konkursu Matematycznego organizowanego przez Towarzystwo Matematyczne „Limes” z Lubina. Zawody powiatowe odbyły się w II Liceum Ogólnokształcącym w Lubinie (galeria zdjęć). Kilkoro naszych uczniów zostało laureatami tego konkursu:

• w kategorii klas II i III gimnazjów:

- Ewa Humeniuk kl. 3a – I miejsce (dwa równorzędne),

- Marcin Biel kl. 3b – II miejsce (trzy równorzędne),

- Murdzek Aleksandra – III miejsce,

- Ksenia Kuchta – IV miejsce,

- Mateusz Tatuśko – V miejsce

• w kategorii klas I gimnazjów:

- Adam Łata kl. 1a – III miejsce,

- Barbara Maziarz 1a – IV miejsce,

- Miłosz Stolarczyk 1a – VII miejsce.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!