• XII Wrocławski Festiwal Teatrów Szkolnyn Zielona Gęś

• W maju 2014 r. trzydzieści grup teatralnych zaprezentowało się na XII Wrocławskim Festiwalu Teatrów Szkolnych „Zielona Gęś”. Tegoroczne występy trwały trzy dni i odbywały się pod hasłem „Myślę, więc jestem w teatrze”. Niedawno ogłoszono wyniki.

Festiwal od lat ma formę przeglądu, nie konkursu, zatem zamiast miejsc przyznaje się nagrody za konkretne dokonania. Miło nam przekazać, że oba występy Szkolnego Teatru Poezji z Gimnazjum nr 4 w Lubinie znalazły uznanie w oczach jurorów. Etiuda pt. „Najpiękniejszy sen” w wykonaniu Katarzyny Rudzkiej za kreację sceniczną i trudną formę monodramu poetyckiego, natomiast przedstawienie pt. „Jesteś sam” zauważono i doceniono za przywołanie poetów i dojrzałość interpretacji tekstów. W skład grupy weszli: Katarzyna Sitek, Laura Chmielowiec, Maja Fedorcio, Bartosz Dulski, Damian Kosz, Kacper Gąsieniec z klasy 2 a, Jarosław Wróbel z klasy 3 b, Dominik Dąbrowski z klasy 3 d.

Gratulujemy wszystkim wykonawcom pięknych występów, dojrzałej postawy. Dziękujemy za rozsławianie dobrego imienia naszej szkoły na Dolnym Śląsku poprzez niełatwą formę artystycznych występów.

• FORUM TEATRALNE W I LO W LUBINIE

• 19 marca 2014 r. Teatr Poezji naszego gimnazjum wziął udział w Forum Teatralnym organizowanym w ramach XII Dni Kultury w I Liceum Ogólnokształcącym w Lubinie. Miło nam poinformować, że Katarzyna Rudzka z kl. 3a została nagrodzona za swój występ indywidualny, natomiast zespół w składzie: Jagoda Kochan i Katarzyna Rudzka z kl. 3a, Amanda Lier z kl. 3d, Jarosław Wróbel z kl. 3b, Szymon Ciszewski i Artur Wołoszczak z kl. 1a, Maja Fedorcio, Katarzyna Sitek, Laura Chmielowiec, Bartosz Dulski, Damian Kosz i Kacper Gąsieniec z kl. 2a, otrzymał wyróżnienie.

Ważnym przeżyciem tego dnia było obejrzenie przedstawień przygotowanych przez licealistów – gospodarzy spotkania. „Wariacje z walizką” w wykonaniu uczniów z klasy teatralnej oraz „Iwona – księżniczka Burgunda” zespołu „Atrapa” dostarczyły nam wielu wrażeń. Miło nam, że starsi koledzy zechcieli się podzielić z nami swoimi osiągnięciami i doświadczeniami. Dziękujemy za otwartość, życzliwość i serdeczne przyjęcie.

I LO w Lubinie często gości nas w swoich murach. W tym roku szkolnym uczestniczyliśmy nie tylko we wspomnianych wystąpieniach teatralnych, ale również w spotkaniu z aktorem Andrzejem Chyrą, w Powiatowym Dyktandzie z Języka Angielskiego oraz w Potyczkach Językowych. Niektórzy z nas na pewno pojawią się na Dniach Otwartych, myśląc o dalszej edukacji.

• Rok szkolny 2012/2013

• ZAKOŃCZYŁ SIĘ XI WROCŁAWSKI FESTIWAL TEATRÓW SZKOLNYCH

Zakończył się XI Wrocławski Festiwal Teatrów Szkolnych, w którym wzięło udział 40 zespołów.

Miło nam poinformować, że nasi uczniowie wrócili z przeglądu z trzema dyplomami. Szkolny Teatr Poezji otrzymał nagrodę za syntezę sztuk – poszukiwanie wspólnych kontekstów malarstwa i poezji. Za indywidualne kreacje artystyczne – nastrojowe recytacje
            w przedstawieniu „Tryptyk – Marzenia. Odkrycia. Głos ciszy” laureatkami zostały Jagoda Kochan i Katarzyna Rudzka, uczennice z klasy 2a. Oprócz nich we wspomnianym spektaklu udział wzięli: Barbara Maziarz, Bartosz Ciupak, Radosław Nowakowski, Michał Król, Kamil Mikołajczak, Katarzyna Sitek, Maja Fedorcio, Hubert Droździak – z klas 3a, 2a, 1a. Pomocą techniczną wspierał grupę Wojciech Zięciak z klasy 3a.

Gala festiwalu miała miejsce, jak co roku, we Wrocławskim Teatrze Lalek i dostarczyła jej uczestnikom wielu artystycznych przeżyć dzięki prezentacji kilku przedstawień teatralnych.
            Warto przypomnieć, że głównymi organizatorami przeglądu szkolnych teatrów są m.in.: Wrocławski Teatr Lalek, Zespół Szkół nr 9 we Wrocławiu, w tym roku także Muzeum Narodowe we Wrocławiu.

Gratulujemy naszym uczniom udanego występu i pięknej, aktywnej postawy. Dziękujemy za promowanie szkoły w środowisku wrocławskim.

13 listopada 2012 r., z okazji 30 rocznicy Zbrodni Lubińskiej, Teatr Poezji z naszej szkoły miał zaszczyt wystąpić na uroczystości, która odbyła się w Centrum Kultury Muza w Lubinie.

W czasie spotkania młodzież przedstawiła patriotyczne widowisko pt. „Kamienie będą wołały”. W artystycznej formie – słowem, śpiewem, muzyką, działaniami scenicznymi na tle multimedialnej prezentacji – przywołała tragiczne wydarzenia sprzed trzydziestu lat. W programie wystąpili uczniowie z klas 3a, 2a, 2d, 2h, 1a: Jagoda Kochan,
            Katarzyna Rudzka, Radosław Nowakowski, Katarzyna Sitek, Michał Poręba, Michał Król, Dominik Dąbrowski, Katarzyna Birut, Barbara Maziarz, Magdalena Drążek, Kinga Ciupa, Maja Fedorcio, Tomasz Gybej, Szymon Haber, Dawid Stefaniak, Przemysław Kudełka, Jan Duljarz, Paweł Kuriata, Jakub Rak, Patryk Gawin, Adam Łata, Miłosz Stolarczyk, Piotr Szeliga, Szymon Kwaśniewski, Konrad Jankowiak, Bartosz Dulski. Pomocą techniczną służył zespołowi Wojciech Zięciak. Nad całością czuwała p. Wanda Szumańska.

Dziękujemy młodzieży za wrażliwość i dojrzałą postawę.

Teatr Poezji z „Czwórki” we Wrocławiu

Szkolny Teatr Poezji znalazł się w gronie laureatów X Wrocławskiego Festiwalu Teatrów Szkolnych Dolnego Śląska. Zespół doceniono za „zwrot ku poezji” i opracowanie muzyczne w spektaklu „Plecy, maski, twarze. W kalejdoskopie współczesnej wieży Babel”. Ponadto Michał Poręba otrzymał nagrodę za kreację sceniczną w tymże spektaklu. Gala jubileuszowego spotkania odbyła się we Wrocławskim Teatrze Lalek 4 czerwca 2012r.
            Gratulujemy kolejnego sukcesu!