• 2013/2014

• IV miejsce w VIII Międzygimnazjalnym Konkursie o Laur Hugona!

Po raz kolejny drużyna naszego gimnazjum wypadła świetnie w rywalizacji z innymi uczniami! 13 maja 2014 r. odbył się finał VIII Międzygimnazjalnego Intrdyscplinarnego Konkursu o Laur Hugona. Nasze gimnazjum reprezentowali: Adam Łata z kl. 3a, Amanda Lier z kl. 3d,  Jakub Mazurowski z kl. 2a oraz Damian Leszczyński z 2d.

W konkursie udział wzięło dwadzieścia gimnazjów z okręgu dolnośląsko – opolskiego. Zadania finałowe dotyczyły głównie problemów, wymagających zastosowania różnych narzędzi matematycznych. Większość zadań związana była z wielościanami foremnymi, a swą treścią dotykała problemów jakimi zajmował się wybitny matematyk wrocławski Hugo Dionizy Steinahus.

Drużyna naszego gimnazjum spisała się świetnie, zajmując IV miejsce!

W przerwie finału konkursu uczestnicy wraz z opiekunami wysłuchali wykładu mgr Małgorzaty Mikołajczyk na temat „Bryły w plasterkach”.

• 2012/2013

• NASI UCZNIOWIE SĄ WSPANIALI - ZAJĘLI II MIEJSCE W KONKURSIE „O LAUR HUGONA”!!!

Miło mi poinformować, że 14 maja 2013r. Adam Łata (kl. 2a), Bartosz Dulski (kl. 1a), Michał Król (kl. 3a) oraz Martyna Kędzia (kl. 2a) pojechali pod opieką pani Agnieszki Wichrowskiej na finał VII edycji Interdyscyplinarnego Konkursu o Laur Hugona, którego organizatorem jest Gimnazjum nr 1 im. Hugona Steinhausa we Wrocławiu.

Konkurs jest bardzo ciekawy ze względu na nietypową formułę finału, w którym rozwiązywane są praktyczne zadania problemowe łączące wiedzę z różnych przedmiotów. W konkursie udział wzięło trzynaście  gimnazjów z okręgu dolnośląsko – opolskiego. Zadania finałowe dotyczyły głównie algorytmów stosowanych zarówno w matematyce, fizyce, jak i informatyce. Np. zadaniem drużyn było znalezienie największego wspólnego dzielnika dwóch liczb za pomocą Algorytmu Euklidesa i obliczenie pola trójkąta o wierzchołkach w zadanych punktach w układzie współrzędnych w programie Excel. Drużyna naszego gimnazjum spisała się świetnie, zajmując II miejsce! Gratulujemy!!!

W przerwie finału konkursu uczestnicy wraz z opiekunami wysłuchali wykładu prof. dr hab. Jacka Cichonia, pt. „Matematyka czy informatyka? Oto jest pytanie”.
            Honorowy patronat nad konkursem objął Dolnośląski Kurator Oświaty, Dyrektor Wydziału Edukacji, Dziekan Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Dyrektor Centrum Steinhausa przy Politechnice Wrocławskiej. Nagrody ufundowane m.in. przez Uniwersytet Wrocławski i Instytut Steinhausa były bardzo ciekawe.