• 2013/2014

• I MIEJSCE W MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE WIEDZY O UNII EUROPEJSKIEJ I EUROPIE

9 maja 2014 r. obchodziliśmy w całej Polsce Dzień Europy. Z tej okazji reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzyo Unii Europejskiej i Europie, organizowanym dla uczniów szkół gimnazjalnych w Zespole Szkół nr 3 w Lubinie.

Nasza drużyna, która występowała w składzie:

Adrianna Pielech – klasa 2a,   Maciej Herbut – klasa 2a,   Kacper Łazor – klasa 2d

Uczniowie rozwiązywali test wiedzy o historii Europy i integracji europejskiej, prezentowali przygotowaną przez Kacpra Łazora prezentację wybranego kraju Unii Europejskiej (w naszym przypadku była to Wielka Brytania), dopasowywali flagi do państw, rozpoznawali wykonawców piosenek i określali ich narodowość, a nawet musieli zatańczyć wylosowany taniec europejski.

Gratulujemy uczniom wspaniałej postawy i dziękujemy też opiekunowi drużyny, panu Krzysztofowi Koryckiemu.

• 2012/2013

• SZKOLNY KONKURS WIEDZY O POLSCE I ŚWIECIE WSPÓŁCZESNYM

Dnia 29 marca 2012 r. odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym. Wzięło w nim udział 23 uczniów z klas I – III. Najlepsi uczniowie prezentowali bardzo dużą wiedzę i umiejętności, popisując się znajomością m.in. terminów i pojęć, organizacji państwa i społeczeństwa, partii politycznych, stowarzyszeń, organizacji społecznych i gospodarczych oraz międzynarodowych np. Unii Europejskiej, agend ONZ. Wykazali się też ogromną znajomością głównych postaci ze świata, Polski i Lubina, działających zarówno w dziedzinie polityki, jak i sławnych aktorów, piosenkarzy, sportowców itp.

Najwyższe miejsca zajęli następujący uczniowie:

Lp.

10.

Ciupak Bartosz

116

Trzej najlepsi uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe, ufundowane przez Radę Rodziców. Uczestnicy konkursu, którzy zajęli wysokie miejsca, mogą też liczyć na podwyższenie oceny końcoworocznej z wiedzy o społeczeństwie lub historii.

Konkurs przygotował i przeprowadził nauczyciel historii mgr Krzysztof Korycki.