• ROK SZKOLNY 2012/2013

Finał Strefy Legnickiej

w Koszykówce Dziewcząt Szkół Gimnazjalnych

>>GIMNAZJADA<<

17 grudnia 2012 roku w Gimnazjum nr 1 w Chojnowie odbyły się zawody sportowe: Finał Strefy Legnickiej w Koszykówce Dziewcząt Szkół Gimnazjalnych. Do współzawodnictwa przystąpiły zespoły, które zajęły pierwsze i drugie miejsce w półfinałach strefy legnickiej. Na sali sportowej stawiły się: Gimnazjum 1 z Polkowic, Gimnazjum 2 z Chojnowa oraz nasze Gimnazjum 4 z Lubina. Na finały nie dotarła drużyna z Legnicy.

Zawody rozegrano systemem „każdy z każdym”.

Reprezentacja naszego gimnazjum zajęła II miejsce, ulegając tylko Gimnazjum nr 1 z Polkowic. Natomiast mecz z Gimnazjum nr 2 z Chojnowa dostarczył wszystkim dodatkowych emocji - rozstrzygnęliśmy go na naszą korzyść przewagą tylko jednego punktu. Ciekawostką poza sportową było to, że patronem wszystkich szkół biorących udział w turnieju jest bł. Jan Paweł II.

Półfinał Strefy Legnickiej

29 listopada 2012 roku w Gimnazjum nr 1 w Polkowicach odbyły się zawody sportowe: Półfinał Strefy Legnickiej w Koszykówce Dziewcząt Szkół Gimnazjalnych. Do współzawodnictwa przystąpiły zespoły, które zwyciężyły w swoich powiatach. Powiat górowski reprezentowało gimnazjum z Jemielna, powiat głogowski gimnazjum z Jerzmanowej, powiat polkowicki GM 1 z Polkowic oraz nasz powiat GM nr 4 z Lubina.

Po bardzo emocjonujących zawodach reprezentacja naszego gimnazjum zajęła II miejsce . Pokonaliśmy dwa zespoły, ulegając tylko Gimnazjum nr 1 z Polkowic.

Gratulacje dla całego zespołu

Zajmując miejsce drugie zdobyliśmy jednocześnie awans do zawodów finałowych strefy legnickiej. Turniej ten odbędzie się 18.12.2012 roku w Chojnowie.

>>GIMNAZJADA<< 2012/2013

Po eliminacjach, które odbyły się w dwóch grupach do finałów zakwalifikowały się:

Grupa I: GM nr 1, GM nr 3

Grupa II: GM nr 2, GM nr 4.

Finał rozegrany był 12 listopada 2012 w  Zespole Szkół Sportowych.  Zawody rozgrywane były  systemem „każdy z każdym”.

Drużyna naszego gimnazjum wszystkie mecze rozstrzygnęła na swoją korzyść. Szczególnie wyrównany i zacięty był mecz przeciwko Gimnazjum nr 2. Nasze zawodniczki z wielką determinacją podjęły walkę sportową….. powiodło się – wygraliśmy !!!. Odnieśliśmy zwycięstwo i prawo reprezentowania powiatu w zawodach półfinałowych strefy legnickiej, które odbędą się na przełomie listopada i grudnia w Polkowicach.

24 listopada 2011

W dniu 24 listopada 2011 w Gimnazjum nr 4 im. Jana Pawła II odbył się Fimałowy Turniej

o Mistrzostwo Powiatu w Piłce Koszowej Dziewcząt w ramach >> GIMNAZJADY<<.

W zawodach uczestniczyły trzy szkoły, które w fazie eliminacji wywalczyły prawo udziału w finale.