• II etap Karoliady

• 24 lutego 2015 r., odbył się w naszej szkole drugi etap Interdyscyplinarnego Konkursu KAROLIADA dla klas 6 szkół podstawowych. Motto konkursu, słowa Jana Pawła IINie lękajcie się, wypłyńcie na głębię” spowodowały, że młodzi konkursowicze wypłynęli na szeroki ocean wiedzy.

Pytania z zakresu geografii, matematyki, języka angielskiego i języka polskiego były dla uczniów nie lada wyzwaniem. Rywalizacja była wyrównana a zabawa przednia. W obu etapach najwięcej punktów zdobyła SP nr 12, która otrzymała Puchar Dyrektora Gimnazjum nr 4. Tuż za nią na II miejscu znalazła się SP nr 14, a III miejsce na podium zajęła SP z Krzeczyna Wielkiego.

Nikt nie wyszedł od nas z pustymi rękami, wszyscy uczestnicy otrzymali atrakcyjne nagrody pozyskane dzięki sponsorom: państwu Beacie i Jarosławowi Kuźmitowicz z firmy Ergo-Tech, Starostwu Powiatowemu w Lubinie, Wydawnictwu Macmillan oraz Gdańskiemu Wydawnictwu Oświatowemu.

Wyrazy uznania i podziękowania kierujemy do opiekunów drużyn, a wszystkim uczestnikom KAROLIADY serdecznie gratulujemy. Byliście wspaniali! Mamy nadzieję, że dołączycie do grona uczniów naszego gimnazjum J

Do zobaczenia we wrześniu w „czwórce”!               więcej zdjęć na facebooku                     poczytaj o nas na www.lubin.pl

• Karioliada - I etap

• W czwartek 6 listopada 2014 r. odbył się w naszej szkole pierwszy etap I Międzyszkolnego Konkursu  Interdyscyplinarnego „KAROLIADA”, zorganizowanego przez panie Joannę Tadlę, Martę Dunaj-Stefańską, Mariolę Kuźmitowicz, Katarzynę Dawidowicz i Agnieszkę Wichrowską. Celem konkursu było m.in. rozwijanie umiejętności twórczych, logicznego myślenia, pracy w zespole oraz korzystania z różnych źródeł informacji. Nad nietuzinkowymi zadaniami z geografii, języka polskiego, języka angielskiego i matematyki głowiły się czteroosobowe drużyny uczniów klas szóstych z Zespołu Szkół Integracyjnych, Społecznej Szkoły Podstawowej, SP nr 9, SP nr 12, SP nr 14 oraz SP z Krzeczyna Wielkiego.

Onieśmieleni początkowo szóstoklasiści znaleźli się pod opieką niezastąpionych dziewcząt z klas 3a i 3d, które zajmowały się naszymi gośćmi przez cały czas ich obecności w gimnazjum. Pani dyrektor Barbara Makowska uroczyście powitała drużyny i opiekunów. Kiedy mikrofon przeszedł w ręce pani Marty Dunaj-Stefańskiej, a z głośników popłynęła muzyka, nerwy od razu puściły i mimo współzawodnictwa wszyscy dobrze się bawili. Na koniec dziewczyny z 3a zaśpiewały i zatańczyły dla uczestników konkursu. Zostały nagrodzone gromkimi brawami i szerokimi uśmiechami szóstoklasistów, więc ich występ chyba się podobał ☺ Drużyny spisały się fantastycznie, rywalizacja była zacięta i wyrównana, a podczas całego konkursu panowała miła i przyjacielska atmosfera.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom i ich opiekunom za przybycie i udział w KAROLIADZIE. Do zobaczenia 24 lutego 2015r. podczas drugiego etapu konkursu!!! ☺

KAROLIADA 2015/2016