• Indywidualne MIstrzostwa Uczniów Gimnazjów w Lekkiej Atletyce

• Uczniowie naszej szkoły byli uczestnikami finału dolnośląskiego Indywidualnych Mistrzostw Uczniów Gimnazjów w lekkiej atletyce. Reprezentanci ponad 60 szkół, w dniu 28 maja 2015 r. rywalizowali na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu, o tytuły Mistrza Dolnego Śląska oraz o kwalifikację na Festiwal Sztafet Vena Sport do Łodzi. Nasi uczniowie - Daria Kołodziej, Anna Dubińska, Laura Leśnik, Dagmara Turbak, Katarzyna Belczyk, Katarzyna Skarb, Adrianna Goszka, Aleksandra Matkowska pięknie rywalizowali a najwyższe, 8 miejsce, w biegu na 1000 m zajęła Aleksandra Matkowska z czasem 3:26,28. Mieliśmy okazję obserwować wielu świetnych sportowców - gimnazjalistów, ale najbardziej zachwycił nas bieg Damiana Sztejkowskiego (pobił 11 rekordów Polski) z Polkowic. Damian, uczeń trzeciej klasy gimnazjum, pobił kolejny rekord Gimnazjady w biegu na 100 m z czasem 10.85 s. Zawody były dla naszych uczniów okazją do obserwacji i zdobywania nowych, sportowych doświadczeń - gratulujemy i dziękujemy za wasz wysiłek.

Wszystkie wyniki zawodów : http://www.dolnoslaski.szs.pl/                                 zobacz zdjęcia na naszym profilu FB

Opiekunowie : A.Stolarczyk, J.Lubos.

• Mistrzostwa Strefy Legnickiej w LA

• 19 maja 2015 r. reprezentacja Gimnazjum nr 4 w Lubinie, składająca się z najlepszych lekkoatletek i lekkoatletów szkoły, startowała w Indywidualnych Mistrzostwach Strefy Legnickiej w LA. Zawody odbywały się na polkowickim stadionie. Po bardzo emocjonującej rywalizacji osiem osób uzyskało kwalifikacje na Mistrzostwa Województwa we Wrocławiu: Adrianna Goszka kl. 3a (kula), Aleksandra Matkowska kl. 3a (1000 m), Daria Kołodziej kl. 1a (100 m), Anna Dubińska kl. 2a (300 m) oraz brązowe medalistki Mistrzostw Strefy w sztafecie szwedzkiej (bieg 100 m + 200 m + 300 m + 400 m) Katarzyna Belczyk kl. 2a, Laura Leśnik kl. 2d, Dagmara Turbak kl. 2a oraz Katarzyna Skarb kl. 1d. Wszyscy bardzo dzielnie i pięknie reprezentowali szkołę i miasto, do ostatniej chwili trenowali i ćwiczyli, aby osiągnąć jak najlepszy wynik (widać to na niektórych zdjęciach - np. Maciek Herbut! ) Gratulujemy wszystkim wyników i rekordów życiowych: Kamil Błachuta - skok w dal 5.35 m, Dominika Toporowska – kula 7,88 m! - Bardzo dziękujemy za Wasz wysiłek i wspaniałą postawę ucznia - sportowca: opiekunowie p. Anna Stolarczyk i p. Artur Pastuch.

Zdjęcia możesz zaobaczyć na naszy profilu FB

• Mistrzowie Czwórki i królowa sportu

• 7 maja 2015 r. na stadionie RCS odbyły się Powiatowe Indywidualne Mistrzostwa Szkół Gimnazjalnych w Lekkiej Atletyce. Gimnazjaliści z Czwórki, którzy brali w nich udział byli wspaniali, dzielni i walczyli do upadłego (Ola Matkowska i Oskar Rugier!). Reprezentanci naszej szkoły zajęli wiele czołowych miejsc a ich determinacja, wytrwałość oraz wielka uprzejmość i kultura osobista spowodowały, że emocje sportowe były piękne a całe zawody bardzo udane. Dziewczęta w ogólnej klasyfikacji zajęły II miejsce a chłopcy III.

Kochani bardzo Wam wszystkim dziękujemy, jesteście rewelacyjni, to była wielka przyjemność! - opiekunowie: Anna Stolaczyk, Justyna Lubos.