• Laureat konkursu recytatorskiego

• W ubiegłym tygodniu, 12.05.2015 r., w pięknej Sali Rycerskiej Urzędu Miejskiego w Oławie odbył się finał 60. Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego Szkół Gimnazjalnych. Wśród osób nagrodzonych w kategorii „recytacja” jest też uczeń naszej szkoły Kacper Gąsieniec z klasy 3a.

Konkurs był wieloetapowy, toteż Kacper najpierw zmierzył się z uczestnikami wcześniejszych eliminacji: szkolnych, powiatowych i rejonowych, by w finale spotkać się z najlepszymi recytatorami w województwie i zająć jedno z trzech równorzędnych najwyższych miejsc, uzyskując tym samym tytuł laureata.

Kacper zrobił na jurorach duże wrażenie swoją kulturą słowa, doborem repertuaru, sposobem wygłoszenia tekstu i ogólnym wyrazem artystycznym.

Gratulujemy tego ogromnego sukcesu, który zapewniła Kacprowi ciekawa interpretacja wiersza autorstwa nieżyjącego lubińskiego polonisty i poety oraz wielkiego miłośnika teatru p. Ludwika Gadzickiego przygotowana pod kierunkiem p. Wandy Szumańskiej.

• Nominacja do finału konkursu recytatorskiego

• W sobotę 18 kwietnia 2015 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Lubinie odbyły się eliminacje rejonowe 60. Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego Szkół Gimnazjalnych. Kacper Gąsieniec z klasy 3a znalazł się w grupie nagrodzonych i 12 maja br. będzie reprezentował naszą szkołę podczas wojewódzkiego finału w Oławie. Zaszczytne miejsce w grupie nominowanych zapewniła Kacprowi refleksyjna interpretacja utworu „Teatr moją ojczyzną” autorstwa Ludwika Gadzickiego, zmarłego przed niespełna czterema laty lubińskiego nauczyciela języka polskiego, poety i wielkiego miłośnika sztuki scenicznej. Teksty poetyckie p. Ludwika weszły już na stałe do repertuaru artystycznego uczniów p. Wandy Szumańskiej.

Gratulujemy wrażliwości na piękno żywego słowa, odwagi wyrażania siebie poprzez poezję i dbałości o kulturę języka ojczystego. Życzymy powodzenia w finale konkursu!

• Szczęśliwa „13”

• 13 marca, w piątek, z trzynastym numerem uczestnika Kasia Urban z klasy 3a wyśpiewała piosenką „Okularnicy” nagrodę w kategorii „poezja śpiewana” podczas eliminacji powiatowych 60. Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego oraz XX Konkursu „Pegazik”. Nagrodzono także naszych recytatorów, aż troje! Laura Chmielowiec (3a), Szymon Ciszewski (2a) i Kacper Gąsieniec (3a) zwrócili uwagę jurorów interpretacją tekstów Bolesława Leśmiana, Czesława Miłosza i Ludwika Gadzickiego. Wszyscy czworo będą reprezentować naszą szkołę na kolejnym, rejonowym etapie konkursów, 11 kwietnia 2015 r. Trzymamy kciuki!

Zdjęcia udostępniła nam sekcja fotograficzna MDK w Lubinie. Dziękujemy!

• Nasi uczniowie lubią poezję

• 3 marca 2015 r. odbył się szkolny etap 60. Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego dla Gimnazjalistów oraz XX Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego Pegazik.

W różnorodnym, ambitnym repertuarze naszych uczniów nie zabrakło m.in. tekstów Czesława Miłosza, Zbigniewa Herberta, Wisławy Szymborskiej, Jana Twardowskiego, Mary Stevenson czy Ludwika Gadzickiego.

Swoje artystyczne talenty zaprezentowały trzydzieści trzy osoby. Wszystkie wykazały się dużymi umiejętnościami deklamacyjnymi, wrażliwością na słowo i kulturą języka ojczystego. Pierwsze miejsce w kategorii poezja śpiewana zajęły ex aequo Katarzyna Urban z kl. 3a i Aleksandra Dawidowicz z kl. 2a. Za recytację również przyznano dwa równorzędne miejsca pierwsze: Laurze Chmielowiec z kl. 3a i Szymonowi Ciszewskiemu z kl. 2a. Drugie miejsce przypadło Arturowi Wołoszczakowi z kl. 2a, natomiast trzecie Kacprowi Gąsieniec z kl. 3a. Nagrodzonych uczniów przygotowała p. Wanda Szumańska. Wszyscy będą reprezentowali naszą szkołę podczas etapu powiatowego konkursu w Młodzieżowym Domu Kultury w Lubinie, 13 marca br. Wyróżnienia powędrowały do Aleksandry Matkowskiej z kl. 3a  - uczennicy p. Wandy Szumańskiej, Laury Chodackiej z kl. 2d  i Aleksandry Mech z kl. 1a – uczennic p. Olgi Żylicz-Gambal.

Gratulujemy! Dziękujemy wszystkim uczestnikom za ciekawe prezentacje i niezapomniane doznania. A nagrodzonym życzymy powodzenia w następnym etapie konkursu.