• „WIOSNA, WIOSNA, WIOSNA, ACH TO TY”

W dniach od 26 maja 2014 r. – 4 czerwca 2014 r. obył się Konkurs Fotograficzny „WIOSNA, WIOSNA, WIOSNA, ACH TO TY”. Wzięło w nim udział 19 uczniów z klas I – III. Wszyscy wykazali się niezwykłą wrażliwością, ciekawym spojrzeniem na piękno i niezwykłość przyrody.

Dzięki wystawie, oglądający zdjęcia mogli zobaczyć  liście, kwiaty, ślimaka, bociana, kaczkę, … oczami „artysty”, dla którego to, co zwykłe jest niezwykłe, oryginalne i warte utrwalenia. Okazuje się, że o każdej porze roku przyroda pokazuje coś zachwycającego.

Zdjęcia wzbudzały wiele emocji, bo ślimak jakby się dziwił, bocian stał samotny i zamyślony, a sasanki czy bratki przyciągały spojrzenia i mówiły: „Spójrz na mnie – zachwyć się.”

Udział w konkursie dał uczniom możliwość prezentacji swoich zainteresowań, talentu i wrażliwości.

LAUREACI KONKURSU:

I MIEJSCE – ALEKSANDRA MAJDAN – KLASA III G - „ZDZIWIONY ŚLIMAK”

II MIEJSCE – OLIWER BENTKOWSKI – KLASA I D - „ SAMOTNY BOCIAN”

III MIEJSCE – WERONIKA KĘDZIA – KLASA II B - „KWIAT GRUSZY”

organizatorzy: nauczyciele biologii – Irena Panek, Magdalena Szyszko,

• OLIMPIADA BIOLOGICZNA

• Uczennica klasy 3d Martyna Bołkanowicz, jako jedna z 49 osób z województwa dolnośląskiego, zakwalifikowała się do finału Olimpiady Biologicznej. Konkurs odbywa się pod patronatem Dziekana Wydziału Biologii i Hodowli Zwierząt Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

Opiekunem Martyny jest nauczyciel biologii p. M. Szyszko.

W etapie powiatowym brała udział również Amanda Lier z klasy 3d.

3 grudnia 2013 r. odbył się w naszej szkole I etap Olimpiady Biologicznej.
            Do etapu powiatowego zakwalifikowały się uczennice klasy 3d: Martyna BołkanowiczAmanda Lier.