• Drużyna matematyczna najlepsza w Polsce!

• We wtorek 24 maja drużyna naszego gimnazjum odniosła niebywały sukces w meczu matematycznym między regionami Dolny Śląsk – Wielkopolska – Pomorze. Mecz ten odbył się na Uniersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Nasi uczniowie (Mistrzowie Dolnego Śląska) pokonali w rozgrywkach Gimnazjum Katolickie z Gdyni oraz Gimnazjum przy VII Liceum Ogólnokształcącym w Poznaniu. Rozgrywki zakończyły się wynikiem 26:21:13.

Drużynę stanowili:

Szymon Ciszewski 3a, Amelia Hebda 1a, Jakub Kołodziej 1a, Jakub Kozłowski 1a, Szymon Krawczyński 3a, Aleksandra Mech 2a, Andrzej Tyc 1a, Kamil Włodarski 2a, Michał Zqatrzko 2a i kapitan: Magdalena Wiciak 3a

Opiekunkami drużyny były nauczycielki Wiesława Podwysocka i Agnieszka Wichrowska.

Gratulujemy tego ogromnego sukcesu!

Do Poznania nasi reprezentanci pojechali już w poniedziałek. Odbyli spacer po Poznaniu, zobaczyli Pomnik Czerwca '56, Zamek Cesarski, Pomnik Kryptologów, plac Wolności i Rynek. Wieczorem byli na koncercie Wzór na utwór Filharmonii Poznańskiej. Wycieczka była nagrodą za zdobycie Mistrzostwa Dolnego Śląska w meczach matematycznych.

Sponsorem wyjazdu drużyny na mecz matematyczny był Pan Tomasz Górzyński - DZIĘKUJEMY!

Zajrzyj na nasz profil                                                                                         poczytaj o zwyciezcach na lubin.pl

• Finał Dolnośląskich Meczów Matematycznych wygrany!

• Nasza drużyna matematyczna w sobotę odniosła wspaniały sukces pokonując w finale Gimnazjum Akademickie Politechniki Wrocławskiej. W tegorocznej edycji wystartowało 113 szkół z województw dolnośląskiego i opolskiego.

Skład drużyny:

Kozłowski Jakub z klasy 1a, Hebda Amelia z klasy 1a, Kołodziej Jakub z klasy 1a, Wiciak Magdalena z klasy 3a, Ciszewski Szymon z kl. 3a, Włodarski Kamil z klasy 2a, Krawczyński Szymon z klasy 3a, Jakub Duszeńko z klasy 3a, Mech Aleksandra z klasy 2a, Zwatrzko Michał z klasy 2a

We wtorek 24.05.2016r. nasza drużyna, a zarazem reprezentacja Dolnego Śląska będzie rozgrywać mecze z reprezentacjami Pomorza i Wielkopolski.

Trzymamy wszyscy mocno kciuki za naszą drużynę matematyczną

• Kolejny sukces drużyny matematycznej w meczach!

• W sobotę 7 maja odbyły się rozgrywki w 3/4 finału w Dolnośląskich Meczach Matematycznych. Nasza drużyna po raz kolejny okazała się niepokonana! Tym razem wygraliśmy z Gimnazjum w Bogatyni 21 do 18. Przed nami mecz finałowy z Gimnazjum Akademickim Politechniki Wrocławskiej. Łatwo nie będzie, ale trzymamy kciuki!

• Drużyna matematyczna w 3/4 finału!!!

• W ostatnim czasie braliśmy udział w półfinałach XV Dolnośląskich Meczy Matematycznych. Drużyna naszego gimnazjum zakwalifikowała się do 3/4 finału! Wszystkie rozegrane mecze zakończyły się zwycięstwem naszych uczniów. Pokonaliśmy m.in. gimnazja: Salezjańskie i Społeczne z Lubina, nr 5 z Głogowa, ze Środy Śląskiej i nr 2 z Polkowic.

Skład naszej drużyny stanowią:

Magdalena Wiciak – 3a - kapitan
            Szymon Krawczyński – 3a
            Jakub Duszeńko – 3a
            Ciszewski Szymon – 3a
            Aleksandra Mech – 2a
            Michał Zwatrzko – 2a
            Kamil Włodarski – 2a
            Amelia Hebda – 1a
            Jakub Kołodziej – 1a
            Jakub Kozłowski – 1a
            Andrzej Tyc – 1a

Mateusz Eliszewski – 2a
            Maciej Tomczuk – 2a

Opiekunami drużyny są nauczycielki matematyki Wiesława Podwysocka i Agnieszka Wichrowska.

Przed drużyną jeszcze dwa mecze na szczeblu wojewódzkim, które zostaną rozegrane we Wrocławiu. Życzymy dalszych sukcesów!

• Najlepsza w grupie

• Drużyna Gimnazjum nr 4 w Lubinie najlepsza w grupie
            w rundzie eliminacyjnej XV edycji Dolnośląskich Meczów Matematycznych

Mecze są nie tylko ciekawym konkursem, ale niezwykłą okazją do uczenia się matematyki, rozwijania umiejętności argumentowania, prezentowania rozwiązań, uważnego śledzenia rozumowań i znajdowania w nim luk i błędów. Uczą też współpracy w grupie.

Nasza drużyna wygrała wszystkie trzy mecze:

• GM 4 – GM 2 26 : 18

• GM 4 – GM Językowe 24 : 23,5

• GM Salezjańskie – GM 4 30,5 : 33

W skład drużyny wchodzą::

1. Wiciak Magdalena – kapitan – kl. 3a

2. Krawczyński Szymon – kl. 3a

3. Ciszewski Szymon – kl. 3a

4. Duszeńko Jakub – kl. 3a

5. Mech Aleksandra – kl. 2a

6. Merena Aleksandra – kl. 2a

7. Włodarski Kamil – kl. 2a

8. Zwatrzko Michał – kl.2a

9. Eliszewski Mateusz – kl. 2a

10. Tomczuk Maciej – kl. 2a

11. Kozłowski Jakub – kl.1a

12. Kołodziej Jakub – kl.1a

13. Hebda Amelia – kl. 1a

14. Tyc Andrzej – kl. 1a

Opiekunami drużyny są nauczycielki matematyki – Agnieszka Wichrowska i Wiesława Podwysocka.

Życzymy uczniom sukcesów w rundzie półfinałowej!