• 19. Dolnośląski Turniej Słowa i Literatury Patriotycznej i Religijnej

• Tegoroczny, już 19. Dolnośląski Turniej Słowa… przebiegał pod hasłem „Zagrożenia”, a zaprezentowany repertuar dotyczył uniwersalnych wartości; odwoływał się do treści patriotycznych, obrony wolności i godności człowieka, wzbogacania duchowej strony jego życia. Wszystkie działania, podobnie jak w latach ubiegłych, podporządkowane były nadrzędnym celom – kształtowaniu wrażliwości etycznej i upowszechnianiu kultury języka ojczystego.

Wszyscy finałowi uczestnicy z „Czwórki” zostali zauważeni przez jurorów i znaleźli się w gronie laureatów w kilku kategoriach:

grupa wokalna

- tercet w składzie: Aleksandra Dawidowicz, Anna Dubińska z kl. 3a, Samuil Pashynskyy z kl. 3e – II miejsce, opiekunowie p. J. Starzyńska i p. W. Szumańska

poezja śpiewana

- Aleksandra Dawidowicz, kl. 3a – wyróżnienie, opiekun p. J. Starzyńska, p. W. Szumańska

- Emilia Bochniarz, kl. 3b – wyróżnienie, opiekun p. M. Iwaszczyszyn

recytacja

- Laura Chodacka, kl. 3d – wyróżnienie, opiekun p. O. Żylicz-Gambal

teatr poezji

- Szkolny Teatr Poezji w składzie: Aleksandra Dawidowicz, Magdalena Wiciak, Szymon Ciszewski, Adam Regulski, Kornelia Frankowska, Dagmara Turbak z kl. 3a; Natalia Sroga i Michał Sobiło z kl. 2d; Aleksandra Sołtysiak z kl. 2a; Zuzanna Domonik z kl. 1c – wyróżnienie I za przedstawienie pt. „Pieśń o bębnie”, opiekun p. W. Szumańska

Chapeau bas dla lubińskiego Teatru Poezji za „Pieśń o bębnie”. – to komentarz głównego organizatora Turnieju Słowa wypowiedziany pod adresem naszych wykonawców. Dziękujemy!

- grupa w składzie: Alicja Kubatek i Aleksandra Mech z kl. 2a; Julia Chlipała i Katarzyna Bujak z kl. 1c – wyróżnienie II za montaż słowno-muzyczny pt. „Detal właściwie zbędny”, opiekun p. O. Żylicz-Gambal

Gratulujemy wszystkim laureatom!

Koncert laureatów i wręczenie dyplomów odbędzie się 19 lutego 2016 r. w Młodzieżowym Domu Kultury im. Mikołaja Kopernika we Wrocławiu.

Głównym pomysłodawcą i organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Twórców i  Animatorów Kultury we Wrocławiu, a honorowo patronują mu Metropolita Wrocławski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego i Dolnośląski Kurator Oświaty.

• Etap powiatowy Turnieju Słowa

W piątek, 20 listopada 2015 r., w Młodzieżowym Domu Kultury w Lubinie odbył się powiatowy etap 19. Dolnośląskiego Turnieju Słowa Literatury Patriotycznej i Religijnej. Zaprezentowano około pięćdziesięciu występów indywidualnych bądź zespołowych. Kilkugodzinna uczta artystyczna mogła się podobać tak ze względu na wysoki poziom, jak i różnorodność popisów młodych wykonawców.

Uczniowie naszego gimnazjum zaprezentowali się w kilku kategoriach, zdobywając  uznanie jurorów. Podajemy laureatów nominowanych przez komisję do wojewódzkiego finału konkursu:

poezja śpiewana

- Emilia Bochniarz, kl. 3b – nagroda, opiekun p. M. Iwaszczyszyn

- Aleksandra Dawidowicz, kl. 3a – wyróżnienie, opiekun p. J. Starzyńska, p. W. Szumańska

recytacja

- Laura Chodacka, kl. 3d – nagroda, opiekun p. O. Żylicz-Gambal

grupa wokalna

- oktet w składzie: Aleksandra Dawidowicz, Anna Dubińska, Magdalena Wiciak, Natalia Grodzka, Katarzyna Belczyk, Dagmara Turbak, Nikola Gruszecka, Wiktoria Skrzypczak z kl. 3a – wyróżnienie, opiekunowie p. J. Starzyńska i p. W. Szumańska

teatr poezji

- Szkolny Teatr Poezji w składzie: Aleksandra Dawidowicz, Magdalena Wiciak, Szymon Ciszewski, Adam Regulski, Kornelia Frankowska, Dagmara Turbak z kl. 3a; Natalia Sroga i Michał Sobiło z kl. 2d; Aleksandra Sołtysiak z kl. 2a; Zuzanna Domonik z kl. 1 c – nagroda za przedstawienie pt. „Pieśń o bębnie”, opiekun p. W. Szumańska

- grupa w składzie: Alicja Kubatek i Aleksandra Mech z kl. 2a; Julia Chlipała i Katarzyna Bujak z kl. 1c – nagroda za montaż słowno-muzyczny pt. „Detal właściwie zbędny”, opiekun p. O. Żylicz-Gambal

Życzymy powodzenia w finale wojewódzkim, który odbędzie się w grudniu w sali teatralnej Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży MDK im. Kopernika we Wrocławiu.

Dziękujemy sekcji fotograficznej MDK w Lubinie za udostępnienie zdjęć.