• Nagłówek

• W roku szkolnym 2016/2017 w Gimnazjum nr 4 im. Jana Pawła II w Lubinie planujemy nabór uczniów do:

1. Klasa lub dwie klasy o zainteresowaniach matematyczno-informatycznych

- realizowany będzie „Autorski program nauczania matematyki dla klas IIII
                  z rozszerzoną edukacją matematyczno-informatyczną”;
                - planowana jest dodatkowa godzina zajęć z matematyki i informatyki;
                - godzinne zajęcia pozalekcyjne „Spotkania z matematyką”;
                - zajęcia w Instytucie Matematyki Uniwersytetu Wrocławskiego
                  i Politechniki Wrocławskiej;
                - wyjazdy na obozy naukowe, spotkania matematyczne;
                - reprezentowanie szkoły w olimpiadach, konkursach, turniejach,
                  imprezach środowiskowych
                .

2. Klasa o zainteresowaniach językowych

- realizowany będzie „Autorski program nauczania języka angielskiego”;
                - planowana jest dodatkowa godzina przewidziana na konwersację;
                - przewidziany jest obóz językowy zorganizowany przy współpracy z Europejskim Forum Młodzieży za zgodą
                  i odpłatnością rodziców;
                - edukacja filmowa w ramach projektu „Nowe Horyzonty";
                - reprezentowanie szkoły w konkursach, dyktandach, imprezach środowiskowych.

3. Klasa o zainteresowaniach językowo - humanistycznych
                - rozbudzanie ciekawości poznawczej młodzieży poprzez motywowanie do podejmowania działań
                  twórczych (w tym artystycznych) i uczestnictwo w życiu kulturalnym środowiska lokalnego;
                - dodatkowe zajęcia w kołach przedmiotowych i zainteresowań;
                - reprezentowanie szkoły w konkursach, turniejach, imprezach środowiskowych.

4. Klasa o zainteresowaniach przyrodniczych
                - rozszerzony program przedmiotów przyrodniczych (z geografii, biologii i chemii)
                - wzbogacanie i pogłębianie wiedzy oraz umiejętności w teorii i praktyce poprzez obserwacje, doświadczenia,
                  projekty edukacyjne i międzyprzedmiotowe;
                - edukacja turystyczno-krajoznawcza;
                - bogata oferta wycieczek i zajęć terenowych;
                - sesje naukowe i wykłady na Uniwersytecie i Politechnice Wrocławskiej;
                - reprezentowanie szkoły w konkursach, turniejach, imprezach środowiskowych.

5. Klasy ogólne
                - realizacja różnorodnych projektów edukacyjnych i międzyprzedmiotowych zgodnie
                  z zainteresowaniami i uzdolnieniami uczniów;
                - bogata oferta zajęć w kołach przedmiotowych i zainteresowań;
                - reprezentowanie szkoły w konkursach, zawodach sportowych, imprezach lokalnych.

karta zapisu ucznia do gimnazjum

• Nagłówek

• Szanowni Państwo. Drodzy Uczniowie szkół podstawowych.

W roku szkolnym 2014/2015 planujemy utworzenie nowej klasy I o zainteresowaniach humanistycznych i klasy o zainteresowaniach przyrodniczych.

• Klasa o zainteresowaniach humanistycznych

Program zajęć dla tego zespołu, opracowany w oparciu o nową Podstawę programową kształcenia ogólnego, zakłada poszerzenie zawartych w niej treści nauczania z przedmiotów humanistycznych oraz rozbudzanie ciekawości poznawczej młodzieży poprzez motywowanie do podejmowania działań twórczych (w tym artystycznych) i uczestnictwo w życiu kulturalnym środowiska lokalnego. Stanowi nie alternatywę, ale uzupełnienie kształcenia w  zakresie przedmiotów przyrodniczych i ścisłych oraz technologii informacyjnej – na które kładziemy duży nacisk we wszystkich zespołach – w celu stworzenia warunków wszechstronnego i  harmonijnego rozwoju młodego człowieka, tak intelektualnego, jak i  duchowego. Oferta skierowana jest do uczniów, dla których internet nie jest jedynym źródłem zdobywania wiedzy o świecie, a czytanie książek, poznawanie historii i nabywanie nowych umiejętności stanowią prawdziwą przyjemność.

Program klasy humanistycznej realizowany będzie także w ramach dodatkowych zajęć polonistycznych, z historii, muzyki, plastyki (do wyboru).

Warunkiem przyjęcia do zespołu są celujące, bardzo dobre i dobre oceny z przedmiotów humanistycznych: język polski, język obcy nowożytny, muzyka, plastyka, historia i  społeczeństwo.

Zapraszamy uczniów zainteresowanych nowoczesnymi technologiami i jednocześnie rozmiłowanych w literaturze i sztuce, uczniów, którzy nie boją się aktywnej postawy wobec różnych zadań i zdarzeń.

Klasa o zainteresowaniach przyrodniczych

Rozszerzony program przedmiotów przyrodniczych (z biologii, geografii i chemii) został opracowany w oparciu o Podstawę programową kształcenia ogólnego. Zakłada on możliwość poszerzenia swoich horyzontów zarówno w szkole, jak i poza nią. Młodzież będzie wzbogacała i pogłębiała wiedzę  oraz umiejętności nie tylko w teorii, ale również w praktyce poprzez obserwacje, doświadczenia, projekty edukacyjne i międzyprzedmiotowe, a także wycieczki i zajęcia terenowe w takich miejscach jak: Ogród Botaniczny, Zoologiczny, Oczyszczalnia Ścieków, Elektrociepłownia, Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna itp. Uczniowie będą mogli rozwijać swoje zainteresowania i uzdolnienia podczas różnorodnych zajęć pozalekcyjnych (koła, warsztaty, konsultacje), a także biorąc udział w sesjach naukowych i wykładach na Uniwersytecie oraz Politechnice Wrocławskiej.

karta zapisu