• Po raz pierwszy w historii Gimnazjum nr 4 im. Jana Pawła II w Lubinie

• W klasyfikacji końcowej gimnazjum wszyscy uczniowie (29 osób) klasy III a otrzymali świadectwa z wyróżnieniem (średnia ocen klasy: 5,24).  Uzyskali także wysokie wyniki z wszystkich części egzaminu gimnazjalnego klas trzecich.

W ciągu trzech lat nauki w naszym gimnazjum uczniowie klasy III a o zainteresowaniach matematyczno-informatycznych zdobywali wiele nagród, osiągali wysokie lokaty w konkursach przedmiotowych, artystycznych i zawodach sportowych. Wśród jej uczniów byli m. in. laureat (Adam Łata) i finalistka (Agnieszka Czajkowska) Konkursu zDolny Ślązak Gimnazjalista i Dolnośląska Liga Naukowa, laureat Konkursu Matematycznego KOMA (Piotr Szeliga), kilkakrotne laureatki Dolnośląskiego Turnieju Słowa Literatury Patriotycznej i Religijnej (Jagoda Kochan i Katarzyna Rudzka), wicemistrzowie Dolnego Śląska w lekkiej atletyce (Miłosz Stolarczyk) i strzelectwie sportowym (Jan Duljarz).

Cała klasa w roku szkolnym 2013/2014  zajęła III miejsce w regionie dolnośląsko-opolskim, a X w kraju, w XXV Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „MATEMATYKA BEZ GRANIC”.

Trzecioklasiści tworzyli niezwykły zespół pod względem zebranych w nim osobowości i charakterów. Różnili się między sobą, ale zawsze byli ze sobą, koleżeńscy i życzliwi wobec siebie i innych osób, uczynni, aktywni w życiu szkoły i zaangażowani w wiele działań pozaszkolnych. Swoją postawą i sukcesami rozsławiali imię naszego gimnazjum w mieście,  w regionie, w kraju i poza jego granicami.

Na wyjątkowość klasy złożyło się wiele czynników. Znaczące było niewątpliwie, że trzy podmioty – rodziców, uczniów, nauczycieli – połączyły akceptacja, zaufanie, szacunek i fascynacja. Na efekty wpłynęła również współpraca dorosłych w dążeniu do jednego celu: harmonijnego wychowania młodego człowieka w duchu ponadczasowych wartości, nie tylko poprzez motywowanie go do nauki, ale i stymulowanie jego wrażliwości i wyobraźni. A kiedy dodamy do tego entuzjazm, umiejętność znajdowania przyjemności w codziennym trudzie i ciekawość poznawczą, otrzymamy zbiorowy portret klasy 3a z lubińskiej Czwórki.